Young Guns, Your Demise, Criminal Colection – 9.11. Rock Café, Praha

11. 11. 2012 - Poměrně slunný, leč mrazivý listopadový pátek sliboval velmi zajímavou akci. Netrpělivě očekávaný příjezd anglické skupiny Young Guns, doprovázené jejich krajany, energickými Your Demise a naší vsetínskou trojicí Criminal Colection, nedal mnohým fandům rockové a tvrdší muziky spát. Tato akce, pořádaná agenturou Conspiracy Concerts, pod záštitou známé skate značky VANS nabrala překvapivých rozměrů. Pojďme se na to tedy společně podívat.

Kolem sedmé hodiny se začala v  Rock Café tvořit slušná fronta a někteří z nás již zaujmuli svá místa, aby unikli očekávané tlačenici. Chroupajíc vafle, které se díky sponzoru celé akce, firmy Vans, rozdávaly zdarma, jsme se přesunuli do spodních částí Rock Café a tam jsme setrvali až do začátku setu první kapely, Criminal Colection.

Stává se, že se kapely, které otevírají celý koncert, setkávají s menší přízní, než hlavní lákadla akce, avšak tady spíš výjimka potvrzovala pravidlo. Bylo vidět, že tato partička umí rozproudit dav, který již při první písni dával najevo, že Criminal Colection rozhodně není kapela pražským divákům neznámá. Během jejich půl hodinového setu pánové zahráli většinu svých známých singlů, ať už to byla starší píseň „Stacy’s Crying“, nebo novější „I’m Sorry“, ke které CC nedávno natočili parádní klip. Můj obdiv patří frontmanovi Hennymu, který bravurně zvládal práci bubeníka a zpěváka zároveň, aniž by jedna z činností zaostávala za tou druhou. Vrchol jejich vystoupení přišel s poslední písní „Destroy The Fakes“, během které to již před pódiem začalo přituhovat.

Když však tato jízda skončila, všichni již netrpělivě očekávali první britskou partičku večera, která byla pro část publika headlinerem celé akce. Příchod Your Demise, klasicky za tónů naprosto odlišného hip-hopového hitu, rozpoutal hotové peklo. Okamžitě po zaznění zbrusu nové klipovky „Push Me Under“ vylítli na podium první šílenci holdující stage-divingu (ke kterému mimochodem zpěvák Ed McRae nesčetněkrát sám vybízel) a takto to probíhalo víceméně po celou dobu jejich setu. Show se nezastavila, lidé běsnili, věšeli se za konstrukce sálu, objímali členy kapely a kdyby to tak dál pokračovalo ještě další hodinu, nejspíše by se Rock Café rozpadlo jako domeček z karet. Logicky nejvíce prostoru dostaly písně z aktuálního alba The Golden Age, ale došlo i na ověřené hitovky jako jsou „Miles Away“, nebo agresivní „Burned Tongues“. Jak to již u Your Demise bývá zvykem, s Prahou se rozloučili hymnou „The Kids We Used To Be“, kterou spolu s nimi zpívala valná většina publika, ať už na pódiu, nebo „dole“ v kotli.

Po smršti v podobě Your Demise se o pár desítek minut Rock Café opět zahalilo do tmy, aby tak avizovalo příchod rockerů Young Guns, tedy kapely, která se po vydání poslední desky Bones žene strmě nahoru po pomyslném žebříku do rockového nebe. Ihned po nástupu na pódium zpěvák Gustav Wood zavelel a rozjel tak parádní jízdu, na kterou fanynky v prvních řadách jistě dlouho čekaly. V porovnání s Your Demise se diváci přeci jen trochu zklidnili a spíše v poklidu si užívali téměř bezchybnou show, které naprosto dominoval právě hlas frontmana Gustava. Ten také zmínil jejich předešlou zkušenost ze strahovského klubu 007, kam na ně před rokem a půl přišlo jen něco kolem 70 lidí. Blažené pohledy jeho, ale i celé kapely na zaplněný jásající sál dávaly najevo, jak jsou slušnou návštěvou příjemně překvapeni. Energií nabité vystoupení, které bylo průřezem jejich dosavadní tvorby, postupně rozproudilo celý dav a bylo až k nevíře, že i po necelé hodině nebyla na kapele poznat jakákoli únava. Gustav lítal po pódiu, vystavoval se fotografům (i když to bylo přes chtivé fanynky bylo občas k ničemu…) a jeho zpěv po tom všem poskakování zněl stále výborně. Zde bych rád vyzdvihl ozvučení koncertu obecně. Po poněkud zvukově přepálených Criminal Colection se zvuk dostal na velmi slušnou úroveň.

Po odehrání poslední skupiny se klub náhle uklidnil, lidé hledali vržená trsátka a poté se pomalu odebírali směrem k východu. Dovolím si říct, že většina si přišla na své. Pořádná pop-punková jízda, hardcorová rozsekávačka a rocková smršť nenechala lidi vydechnout a zpocení a spokojení (někteří i zranění) si mohou odškrtnout další úžasnou akci od Conspiracy, díky kterým bychom nejspíš neměli možnost něco takového zažít.

Fotogalerii naleznete zde.

Rozhovor s Your Demise a 'Uši'.


Vaše komentáře