Milli Janatková má 4 nominace na ceny The Independent Music Awards

31. 3. 2014 - Nová tvář české scény Milli Janatková, osobitá a všestranná umělkyně, získala hned čtyři nominace na americké ceny The Independent Music Awards sídlící v New Jersey za debutové album Proměna vydané v únoru 2013.

Ocenění zaměřené na uměleckou kvalitu a autentičnost tvůrčího přístupu jmenuje Music Resource Group ve spolupráci s porotou složenou z vlivných hudebníků jako například Suzanne Vega, Nancy Wilson, Arturo Sandoval, Joshua Redman, Laurie Anderson a zkušených porotců z hudebního průmyslu. Ceny IMA reprezentují široké spektrum tisíců umělců z nezávislé hudební scény Severní a Jižní Ameriky, Asie, Afriky, Evropy a Grónska, ze kterých byli nominovaní vybráni.

Janatková je jednou z mála osobností střední a východní Evropy, jež byly na hudební ceny navrženy. Proměna porotce zaujala nejen myšlenkovým konceptem a přirozeným žánrovým propojením, ale také vokální hrou a nápaditými aranžemi. Výsledky budou oznámeny v květnu 2014 a do 18. července probíhá hlasování fanoušků na cenu Vox Pop.

Milli se pohybuje mezi žánry latinskoamerických rytmů, folku a world music. Její kvalita spočívá v improvizačním, hlasovém a rytmickém cítění zpěvačky hrající na kytaru a neobvyklé perkuse. Vystupuje sólově a v triu s pianistou Markem Novotným a kontrabasistou Petrem Tichým. Album Proměna je v distribuci Indies MG a Supraphonline.

 

Nominace Milli Janatkové:

 

 

Více na: www.millijanatkova.com a http://www.independentmusicawards.com/ima/

Vaše komentáře