Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND opět na turné a před Vánocemi s exkluzívním hostem

15. 5. 2013 - Po úspěšném a zcela vyprodaném turné, které se uskutečnilo na podzim a v zimě roku 2012, se zpěvák Vojtěch Dyk vydává na další tour s brněnským orchestrem B-Side Band pod vedením bandleadera Josefa Buchty. Turné bude mít dvě části – letní a předvánoční.

KOMERČNÍ BANKA OPEN AIR TOUR zahrnuje čtyři velké koncerty v letních amfiteátrech:
15.6.   HRANICE NA  MORAVĚ, Stará střelnice
22.6. MUTĚNICE přírodní amfiteátr Pod Bůdama
27. 6. PŘÍRODNÍ DIVADLO KONOPIŠTĚ 1.7. LETNÍ KINO KARLOVY VARY

Jedinečné spojení brněnského B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, je momentálně jedním z nejžádanějších a nejsledovanějších projektů současné české kulturní scény. V loňském roce absolvovali premiérové společné turné, zahrnující celkem 11 koncertů po České republice a Slovensku, kterému předcházelo rovněž vydání LIVE CD a LP se záznamem ze společného koncertu na jaře 2012. CD se ve velmi krátkém čase prodralo na první příčku v počtu prodaných desek, kde setrvalo několik týdnů.   Vojtěch Dyk zvítězil v kategorii Zpěvák roku Cen Anděl 2012 právě díky zmíněné společné live nahrávce.
 
„Reakce diváků na loňské turné nás přesvědčily, že i swingem a jazzem lze zvednout lidi ze sedadel. Všechny naše koncerty, ať byly v divadlech nebo ve větších a možná i netradičnějších prostorech, byly plné emocí a publikum bylo úžasné. Proto jsme se rozhodli pro letní open airové turné. Naše heslo je: swing pro všechny! Chceme tu pohodovou a uvolněnou atmosféru přenést do volného prostoru a díky možnostem letních scén naši muziku nabídnout mnohem většímu počtu diváků,“ říká Vojtěch Dyk.
 
Dramaturgie Komerční banka open air tour naváže na program úspěšného turné roku 2012 – opět se představí swingová klasika, známé hity v netradičních a překvapivých aranžích, domácí legendy a také původní tvorba, jejímiž autory jsou ostravský skladatel Boris Urbánek nebo známý hudebník Ondřej Brousek. V rámci   letní open – air tour zazní i žhavý set   summer hitů vybraných právě s ohledem na uvolněnou atmosféru letního večera!

Zvláštními hosty budou – jeden z nejlepších současných saxofonistů Michal Žáček (15.6., 27.6. a 1.7.) a   všestranný zpěvák Matěj Ruppert (27.6. a 1.7.). Celovečerní program doplní předkapela Los Rumberos , které v žilách proudí temperamentní kubánská krev a na závěr funková stříkačka Gang of Lolitas, opravdový živel, který jen tak něco nezkrotí.. Předprodej začal 6. května v síti Ticketstream .

Opravdovou lahůdku připravuje pak Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND pro předvánoční období. Počátkem prosince se uskuteční KOMERČNÍ BANKA CHRISTMAS TOUR 2013, na němž společně s Vojtěchem Dykem a B-Side Bandem s bandleaderem Josefem Buchtou, vystoupí jako zvláštní host držitel Grammy a světová pěvecká jazzová jednička, americký zpěvák Kurt Elling. Koncerty se uskuteční od 4. do 7. prosince v Brně, Praze a Vídni.

„Zahrát si s Kurtem Ellingem je snem každého jazzového muzikanta, protože od představuje v současné době skutečně světovou špičku. O téhle možnosti jsme jednali více než rok, protože Ellingův kalendář je nabitý na mnoho měsíců dopředu. Jsem velmi šťastný, že se podařilo, aby český zpěvák mohl mít společné koncerty s takovou pěveckou osobností, které navíc vyvrcholí ve Vídni, která je symbolem hudební kultury,“ říká bandleader   B-Side Bandu Josef Buchta.

„Komerční banka se řadí k největším donátorům české kultury a rozhodování o tom, který projekt podpoří, jsou vždy velmi obtížná. V případě turné Vojtěcha Dyka bylo rozhodnutí rychlé. Patří mezi to nejlepší, co letní kulturní scéna nabídne,“ uvedla Kateřina Šušáková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business development Komerční banky.

Více informací a podrobnosti na:

Vaše komentáře