Vojtěch Dyk & B-Side Band s Kurtem Ellingem vystoupí již brzy v Praze a Brně

2. 12. 2013 - Komerční Banka Christmas Tour 2013 zpěváka VOJTĚCHA DYKA s brněnským orchestrem B-Side Band pod vedením Josefa Buchty a exkluzivním hostem, jedním z nejlepších jazzových zpěváků současnosti, držitelem Grammy – KURTEM ELLINGEM se blíží. K původně plánovaným třem českým koncertům nedávno přibyl nový termín v Brně. I ten je však nyní pro velký zájem vyprodán a v předprodeji zbývá pár posledních lístků. Součástí Komerční banka Christmas Tour 2013 jsou koncerty v Brně, Praze a Vídni: 3. 12. / 4. 12. BRNO / 5. 12. / 6. 12. PRAHA / 7. 12 VÍDEŇ.

V rámci vánočního turné bude také pokřtěno exklusivní DVD se záznamem úspěšného loňského turné Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu, zakončeného koncertem v Lucerně. Součástí jsou necenzurované bonusy a pohledy do zákulisí turné. Záznam zrežíroval Vojta Kotek a za kamerou stál držitel Českého lva, Jan Malíř. DVD vstoupilo do prodeje 26.11. 2013 a bude k dostání v síti Bontonland.

 

Dramaturgie turné navazuje na program předchozích spoluprací, ale bere v potaz i účast slavného hosta. „Program zimní části tour bude koncipován zcela nově. Skladby, které s námi bude Kurt Elling zpívat, budou ve stylu, který je mu nejblíž. To napovídá tomu, že i náš play list s Vojtou bude tentokrát jazzově čistší. Světelná show respektive celá stage bude decentnější než v letní části tour. Více si budeme hrát s náladami. Naší snahou je dát všem divákům nový zážitek, než na jaký byli od nás zvyklí,“ říká bandleader B-Side Bandu Josef Buchta. „Zahrát si s Ellingem je snem každého jazzového muzikanta, protože představuje v současné době skutečně světovou špičku. O téhle možnosti jsme jednali více než rok, protože Ellingův kalendář je nabitý na mnoho měsíců dopředu, Věříme, že naše vystoupení lidé ocení a budou se jim líbit " podotýká ještě Buchta.

O svých prvních dojmech ze setkání s Ellingem Vojtěch Dyk říká: „První dojmy? Upřímně, přiletěl jsem do amsterdamského hotelu Americano, kde jsme se fotili, s teplotou a antibiotiky, takže jsem vlastně naše seznámení moc nevnímal... Ale po pár chvilkách jsem si řekl, že ten chlap má v sobě dost velký kouzlo...Začal na mě působit  jako takový pozitivní mafián... S ležérním oblekem a naleštěnou botou...za každou naši nesmělou otázkou, padlo jeho chicagské sebevědomé ,,sure".  Bezproblémový chlapík, říkám si...Pak už jsem začal trochu vnímat, on si vypil kávu a odešel...Takže mi nezbývá než se těšit na to druhý prosincový setkání...Tentokrát muzikantský... A to bude pecka. Tím jsem si jist...“.

A na otázku proč se rozhodl majitel čtyřoktávového barytonu, zpěvák a superstar jazzu Kurt Elling spolupracovat s V. Dykem a B-Side Bandem říká:  „Zdálo se mi to jako dobrý nápad! Víte, když jsem přemýšlel, s kým vystupovat, napadlo mě, že v České republice jsem zažil spoustu příjemných chvil...  Vojta je skvělý mladý muž s úžasným hlasem. Tak proč ne? Je prosinec, tak se bavme!“

Stejně jako u jarní části turné je generálním partnerem turné Komerční banka. „Pro Komerční banku je důležitá především kvalita podporovaných projektů. Jsme proto rádi, že letní turné diváky v ničem nezklamalo a setkalo se s velkým zájmem. Věříme tak, že jeho pokračování, navíc v předvečer Vánoc, přinese opět jedinečné zážitky,“ uvedla Kateřina Šušáková, zástupkyně výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business development Komerční banky.

Více informací na

  www.vojtechdyktour.cz   

www.bsideband.cz           

www.ticketstream.cz                 

  http://www.vsvaltice.cz/vinna-edice-vojta-dyk-2013/

Vaše komentáře