Zemřel kytarista skupiny Slayer

3. 5. 2013 - Jeff Hanneman, jeden ze zakládajících členů trash metalové party Slayer, skonal 2. května 2013 v californské nemocnici. Příčinnou smrti bylo pravděpodobně selhání jater.

Zdrcení Slayer informovali o smrti svého kamaráda a spoluhráče prostřednictvím mluvčího. Jeff Hanneman zemřel okolo jedenácté hodiny v jižní Californii v nemocnici blízko svého domova. Famózní kytarista se dožil pouhých 49 let. Vážné zdravotní problémy měl po celý rok, skupina už dříve uvedla, že za jeho zdravotní stav může pavouk, který kytaristu pokousal a nakazil nekrotizující fasciitidou, která způsobuje rozpad tkání. "Zřejmě víte, že Jeffa pokousal pavouk, ale asi nevíte, že pár dní poté, co šel na pohotovost, nabraly události rychlý spád. Uvažovalo se, že mu lékaři budou muset amputovat ruku a nevěděli jsme, zda to vůbec zvládne. Na několik dní jej doktoři uvedli do komatu a prodělal několik operací, během nichž mu z paže odebírali umírající tkáň. Byl na tom opravdu špatně," vzkázali Slayer svým příznivcům. 

Hanneman měl problémy s koordinací pohybu, prodělal několik operací a rehabilitace. Osudným se mu ale nakonec stalo selhání jater. Jak se kapela se smutnou událostí vypořádá, je otázkou. Stejně jako to, zda Slayer vyrazí na letošní plánované turné. Jeff, který společně s Kerry Kingem v roce 1981 kapelu založil, byl nepostradatelnou součástí celé formace.

Vaše komentáře